NEDEN BİZ

NEYSEK O’YUZ

Kendimizi Google, Facebook vs. çalışanı gibi lanse etmiyoruz. Türkiye’de gerek gerçek hayatta gerekse dijital dünyada kendini Google’da, Facebook’ta vs. özel bir toleransı bulunan mühendis, editör, çalışan, iş ortağı gibi pozisyonlarda tanıtan yüzlerce, belki de binlerce firma bulunmakta. Elbette ki bu gerçeği yansıtmıyor. Bir sınavla veya birkaç saatlik ders ile rahatlıkla herkesin alabileceği sertifikalarını internet reklamcılığını pazarlamakta asılsız bir şekilde kullanabilmektedirler.

İŞİMİZ BU

Günümüzde birçok web tasarım firması veya bilgisayarcı, maalesef ticari kaygı ve maddiyat odaklı yaklaşımlarla SEO veya internet reklamcılığı taleplerini de geri çevirmemektedir. Ancak bu çalışmaların bir dizi işlemler değil, tamamen bilgi ve deneyime dayalı olması sebebiyle, bu durum fayda getirmediği gibi mutlak zararlara yol açabilmektedir.

ASILSIZ İDDİALARA YER YOK

Ancak ve ancak başarabileceğimizi bildiğimiz işi alıyoruz. Gerçekçilikten uzak yaklaşımlarda bulunmuyor, sadece para kazanmak için işi alma odaklı çalışmıyoruz. Çünkü para kazanmak bir kere olur; kötü bir itibar ise kalıcıdır. Bu sebeple en gerçekçi bulduğumuz taahhüdü sözleşmeye sunuyoruz.

İLETİŞİM OLANAKLARININ FARKINDAYIZ

Tüm müşterilerimize belirli periyotlardaki raporlama günlerinde yüz yüze zaman ayırıyor; ayrıca mesai dışı, tatil vs. dinlemeden bağlantımızı sürdürüyoruz. Üstelik bunu e-posta, iletişim formu vb. klâsik ve zor kanallarla değil WhatsApp, Skype gibi günümüzün en basit iletişim kanallarıyla gerçekleştiriyoruz. Hatta yeni bir iş alırken ilk yaptığımız işlem, WhatsApp grubu oluşturmak…

ŞEFFAFLIK GÜVEN DEMEKTİR

Tüm çalışmalarımızda yapmış olduğumuz harcama ve masrafları sizinle paylaşıyoruz. Örneğin; Google, Facebook reklamları gibi tüm internet reklamcılığı hizmetlerimizde reklam bütçeniz ayrıdır ve bunu takip edebilir, hatta ne kadar kişiye ulaşıldığı gibi tüm istatistiklere canlı bir şekilde dilediğiniz an erişebilirsiniz. “Sen bana aylık bu kadar para ver, ben şu kadar insana senin reklamını yapacağım.” diyen şahıs ve firmalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Unutmamak gerekir ki kâğıt veya resim üstündeki her rakam rahatlıkla değiştirilebilir.

BİZE SÜRESİZ BİR BAĞLILIĞINIZ YOK

“Kendi kaynaklarımızı kullanıyoruz.” diye bunu bir avantaj gibi sunan firmalara itibar etmeyiniz. Çünkü bir firmanın kaynaklarına bağlı olmak demek, çalışmayı sonlandırma noktasında size sıkıntı çıkaracaktır. Kötüye kullanım, kaynakların kaldırılmasından doğan zarar vb. durumlar, size markanızın prestijini satın aldığınızı değil kiraladığınızı gösterir.

OTOMATİĞE KARŞIYIZ

Uzun zamana dayalı tecrübemiz gösterdi ki; çeşitli yazılım ya da işlemler bütünüyle bir şekilde otomatikleştirilmiş sistemler hiçbir zaman başarıya ulaşmadı. Dijital dünyanın devleri Google, Facebook, Twitter, Yandex vs. her geçen gün bunlara karşı önlem almaktadır. Bu yüzden tüm hizmet alanlarımız, tamamen el ve beyin gücüne dayanmaktadır.

DİKKAT, DİKKAT, YİNE DİKKAT

Yaptığımız işe faydası olacaksa eğer, bir adet virgülü bile göz ardı etmiyoruz. Yeni nesil kültür, ayrıntılara dayalı bir kültür… Bu söylem, hem gerçek hayat hem de dijital dünyada da geçerli. Potansiyel müşterinin “Daha sitesinde iki kelimeyi doğru yazamamış, gel de güven.” diyerek uzaklaştığı yeni kültürü dikkate alıyoruz.

TAMAMEN ETİK ÇALIŞMALAR

Dijital dünyada yapılan tabir-i caizse usulsüz işlemler ve/veya etik olmayan çalışmalar, ilk başta kendini göstermese de bir süre sonra, en başta dijital dünyanın devleri tarafından cezalandırılmaktadır. Bu duruma arama motorlarında web sitesinin filtreye girerek düşük sıralarda çıkması veya hiç çıkmaması; sosyal medya hesaplarında kısıtlamalar vb. örnekler verebiliriz. Bu sebeple birlikte çalıştığımız hiçbir müşterimize bu tarz işlemler uygulamıyor, hatta görüştüğümüz insanları da bu konuda uyarıyor ve bu tarz kişi/firmalardan uzak durmasını söylüyoruz.

TAMAMEN HUKUKİ ÇALIŞMALAR

Dijital dünyada yapılan usulsüzlükler elbette sadece dijital dünyanın devleri tarafından cezalandırılmıyor. Tüm çalışmalarımızı Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun bir biçimde gerçekleştiriyor ve bir diğer markamız ANC Hukuk Bürosu süzgecinden geçirerek teyit ediyoruz.