Önemli Güncellemeler – 28.05.2018

Sayın müşterilerimiz,

Çalışma anlayışımızda şimdiye kadar üzerinde en fazla durduğumuz noktalardan birisi “şeffaflık” oldu. Hizmet ücreti / reklam ücreti ayrımımız sayesinde neye ne kadar harcadığınızı, ne için kaç para ödediğini bilmeniz doğrultusunda gerek aylık raporlarla, gerek istek üzerine anlık raporlar göndererek elimizden geleni yaptık. Reklamlarınıza ayırmış olduğunuz aylık binlerce/onbinlerce TL’yi “olduğu gibi, hiçbir kesinti yapmadan” sizin için harcadık. Şimdiye dek bünyemizde bulunan tüm marka/firma/şahısların reklamları, ortak bir faturada toplandığı için kişiye özel kredi kartı vb. ödeme yöntemi kullanamıyorduk ve müşterilerimizin birbirini etkilememesi adına firmamıza ait ödeme yöntemlerini kullanmak zorunda kalıyorduk. Sizlerle birlikte güven kazanarak büyüyen firmamız, Facebook ve Google’un sunduğu birtakım zorlu şartları yerine getirerek (yüksek reklam performansları, ödeme hacmi, düzenli ödeme vb.) Denizli’de internet reklamcılığı anlamında üst mertebeye lâyık görülerek reklam paneli geliştirilen ilk ve tek* firma oldu. Bunun getirisi şu: Yönetim panelimizden her müşterimize özel bölüm açabilecek ve kendi ödeme yöntemlerini tanımlayabileceğiz. Bu sayede “ne harcadığını bilen müşteri” ilkemiz doğrultusunda daha büyük bir adım atmış olacağız.

* Tek yönetim altında her müşteriye ayrı bölümler ve ödeme yöntemleri sunan panel.

1- Ödeme Yöntemi ve Faturalandırma

Reklam ödemeleri, 3 Haziran 2018 tarihinden itibaren müşteriye ait kredi kartına yansıtılacaktır. Dolayısıyla hem yeni reklamlarınızın işleme alınabilmesi hem de hâli hazırda devam eden reklamlarınız kesilmemesi adına (Facebook, Instagram ve Google Adwords için) firmamıza geçerli bir kredi kartı bilgisi iletmeniz gerekmektedir. Bundan sonra aylık olarak ne kadar harcama yapılırsa müşteriye ait kredi kartından tahsil edilecek olup bu tahsilatın tarafımızla bir ilgisi olmayacaktır. Ödeme günlerinde sizden sadece hizmet bedeli tahsil edilecektir.

 • Bir müşteri hesabının reklamının, bir başka müşteri hesabına ait kredi kartından tahsil edilmesi söz konusu değildir.
 • Facebook reklamlarınızın ödemelerinin çekimleri için istediğiniz özel bir tarih var ise sisteme girmemiz için bize belirtiniz. Google Adwords’te ise çekim tarihlerindeki durum daha farklıdır. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
 • Tahsilatlar TL kurundan olup dolarla bir ilgisi bulunmamaktadır. Fakat bazı bankalar, ödemelerin yurtdışı kaynaklı olması sebebiyle değişken oranlarda komisyon alabilmektedir. Detaylı bilgi için bankanıza başvurunuz.
 • Tarafımızca yapılan faturalandırma, sadece hizmet bedelini kapsayacak olup Facebook veya Google tarafından yapılan tahsilatlar dâhil edilmeyecek ve tarafımızdan veya Facebook ve Google’dan ayrıca fatura verilmeyecektir. Bu sayede reklamlarınız için KDV ödeme zorunluluğunuz ortadan kaldırılmıştır.
 • Reklamlarınızın aksamaması adına kredi kartınızın limit problemi olmamasına özen göstermenizi rica ediyoruz. Çekim yapılamaması durumunda reklamlarınız önce Facebook veya Google tarafından otomatik olarak durdurulacak, bu durumun devamı hâlinde ise hesap sağlığımızın sürekliliği açısından tarafımızca size ait bölüm iptal edilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
 • Kredi kartınızın internet ve yurtdışı alışverişlerine açık olduğunu bankanızdan teyit ettiriniz.
 • Bazı bankalar, internet ve yurtdışı alışverişlerine açık dâhi olsa Facebook veya Google’dan gönderilen çekim isteklerine izin vermemektedir. Bu durumda bankanıza Facebook ve Google engelinin kaldırılması, sanal kart oluşturma gibi çeşitli çözümler için başvurunuz. Yardım için bize ulaşabilirsiniz.
 • Kredi kartınızı tarafımıza iletmek için ön ve arka yüzünü okunaklı bir şekilde fotoğrafını çekmeniz yeterlidir. Ancak kişisel güvenliğiniz için WhatsApp grupları yoluyla iletmemenizi rica ediyoruz. İletim için mail adresimizi kullanabilirsiniz: info@ancbilisim.com (ANC Bilişim & Medya, kart bilgilerini sisteme girdikten sonra hiçbir şekilde kredi kartı fotoğraflarını veya bilgilerini saklamaz.)
 • Kredi kartı bilgilerini göndermek istemeyen müşterilerimiz, uygun bir zamanda TeamViewer aracılığıyla uzaktan bağlantı sağlayıp bilgileri sisteme kendisi girebilir.
 • Kredi kartı, kişisel veya ticari kart olabilir. Ancak banka kartları kabul edilmemektedir.
 • Firmamızın ödeme yöntemleriyle devam etmek isteyen müşterilerimizin faturasına, o fatura dönemi boyunca harcadığı reklam bedelinin %15‘i kadar komisyon eklenecektir.
 • Tüm işlemler tarafımızca gerçekleştirilecek olup sizin yapmanız gereken tek şey, yukarıda belirtilen tarih öncesinde kart bilginizi iletmenizdir.

Önemli Not: Yeni sisteme geçişinizi engelleyen istisnai durumlar mevcut ise bize ulaşmayı unutmayın.

2- WhatsApp İletişim Numarası

29 Mayıs 2018 tarihinden itibaren WhatsApp numaramız değişiyor. Bu durum sadece bilgilendirme amaçlı olup yapmanız gereken herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Söz konusu değişiklik, sadece WhatsApp desteği için geçerli olup aramalarda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Yeni WhatsApp numaramız (+90) 258 241 2836‘dır. Eski gruplar kapatılacak, aynı gruplar yeni numara ile tekrardan kurulacaktır.

Önemli Not: Eski numaraya gönderilen WhatsApp mesajları cevaplanmayacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

İlerleyen zamanlarda çeşitli şartlar yüzünden yeniden değişikliğe gidilerse tarafınıza bildirilecektir. Yeni sisteme geçiş belli bir süre alacak olup bu süre içerisinde tarafınıza herhangi bir olumsuz durum yansıtmamaya ve herhangi bir mağduriyet yaşatmamaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz. Yeni sistem hakkında olumlu/olumsuz geri dönütlerini bekliyoruz.

Saygılarımızla…