SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Sosyal medya ağları, marka olan ya da markalaşma yolunda ilerleyen oluşumlar için büyük önem arz etmektedir. Gerek yeni müşteri kitlelerine ulaşmak, gerek var olan kitleyle iletişime geçmek, gerekse haberleşme sirkülasyonunu sağlamak amacıyla sosyal medya hesapları, günümüzün olmazsa olmazlarındandır. Peki, biz ne yapıyoruz?

 

İçerik Yönetimi

Sürekli canlı olan sosyal medya, bu canlılığını yitirmediği için buna ayak uydurmak gerekir. Markanın değerlerine ve ilgili vaatlerine ilişkin canlı bir içerik plânı ve yönetimi, markanın amaçlarına ulaşması için bir numaralı kuraldır. Bu içerik ve paylaşımlar, markanızın kalitesini direkt olarak yansıtacağı için kullanılan dilden tutun yazım ve noktalama işaretlerine, grafiklerden tutun ilgili konulara kadar dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Bu yüzden alanında uzmanlaşmış bir ekiple çalışmak daha uygun olacaktır.

 

Reklam Optimizasyonu

Sosyal medya reklamlarının katkısı ile ürünlerini tanıtmak veya pazarlamak isteyen markalar, bu yönde çalışmalarını emin adımlarla atmalılar. Bir yandan “En uygun miktarla en fazla kişiye nasıl ulaşılır, ne yapmalıyım?” sorusunu göz önünde bulundururken diğer yandan ulaşılan kitlenin en doğru kitle bölümü olmasına dikkat edilmelidir. Çeşitli optimizasyon ve analiz tekniklerimiz ile size en uygun miktar karşılığında en doğru kitleye ulaştırmayı hedefliyoruz.

 

Dijital Medya Takibi (Monitoring)

Siz web sitelerinde veya sosyal medya ağlarında yer alsanız da almasanız da insanlar sizi konuşmaya devam eder. Burada asıl dikkat edilmesi gereken nokta, insanların sizin hakkınızda olumlu mu yoksa olumsuz mu konuştuğudur. “Olumlu konuşuluyorsa ne yapılmalı?”, “Slumsuz konuşuluyorsa ne gibi önlemler alınmalı?” soruları, akla gelen ilk iki sorudur. İşbu gerekçeler doğrultusunda tarafımızca bahsiniz geçen sosyal medya kısımları bulunur, rakiplerinizin mi yoksa sizin mi daha çok konuşulduğunuz hesaplanır, izlenmesi gereken yol çıkartılır ve atılması gereken adımlar plânlanır.

 

Sosyal Medya Yönetimi

Medya unsurlarının büyük çoğunluğunu oluşturan “kullanıcı kitlesi”, markalarla sürekli bir iletişim içindeler.Bu yüzden kontrolsüz sayfa yönetimleri, markalar için intihara yol açacak düzeyde riskler taşımaktadır. Özellikle Türkiye’de yapılan en büyük hatalardan birisi, yerel veya büyümeye açık markaların sosyal medya hesaplarının sahiplerince yönetilmeye çalışılıyor olmasıdır. Bu dijital ekosistemde ANC Bilişim, gözünüz arkada kalmayacak şekilde ihtiyacınız olan hizmeti vermektedir.

 

teklif-al